20111109

Po co w ogóle nam ten Orzeł?

Ważne, że mamy PZPN.
Orzeł to jest w ogóle przestarzały znak symbol. Nie dość, że jego tradycja na koszulkach reprezentacji sięga II RP, to jeszcze sam on w podobnej sylwetce [do znanej nam dzisiaj] pojawił się za Przemysła II w średniowieczu. No ile można mieć ptaka w jednej pozycji?
Zastąpienie go logiem PZPNu, jak posłuchamy zacnych działaczy zacnego związku, jest absolutnie konieczne bo związek zarabia tylko na logu. Biorąc pod uwagę, że logo istnieje dopiero od kwietnia bieżącego roku, to stan zadłużenia związku musi być niewyobrażalny. Czas więc chyba zejść z działaczy bo oni głodni chodzą, biedni, a wydatki mają spore, w dodatku państwo im grosza nie daje. No to co będą reklamować symbol państwa. Za reklamę w kapitalizmie się płaci i to słono! A związek to żaden beton, nowoczesny związek, kreatywny bardzo, projektuje te koszulki radosne, stara się, a wszyscy marudzą. No marudzą bo malkontenci. Nie podobały się koszulki żałobne w barwach Monako, to zrobili piękne bielutkie, dizajnersko piękne [i w ostatnich dwóch słowach nie ma ani krzty ironii], a jak takie piękne, to należy starego ptaka wywalić i dać wystylizowanego, nowoczesnego jak związek i działacze. Ktoś tego nie rozumie?
Poza tym związek strategię ma przemyślaną najwyraźniej, bo jak się obdziera coś z polskości to trzeba polskość zwrócić przecież, dlatego właśnie koszulka reprezentacji bez naszego Orzełka, premierę w grze będzie miała 11 listopada. Czyż to nie cudownie?

źródło
[Muszę przyznać, że projekt koszulki jest naprawdę udany sam w sobie, 
ten pasek na środku, aż zachwyca, 
jednak jak o tym pisać w okolicznościach przypominających zamach na Orzełka?].

Chciałabym jeszcze na zakończenie tym wszystkim krytykującym związek powiedzieć, że barwy nasze narodowe są wyjątkowo skomplikowane, a ich ustawienie to już w ogóle jakaś łamigłówka, a dopasowanie starego orła to koniec świata. Dlatego raz reprezentacja reprezentuje nas a to nie w naszych barwach, a to bez symbolu. No wszystkiego mieć nie można!

2 komentarze:

Sebik pisze...

Ale kibicom to się podoba! A PZPN wie, bo przeprowadził badania opinii! Nie wiem tylko czy na kreskę czy badała pani Halina z warzywniaka... I teraz mamy nie reprezentację ale drużynę o nazwie Polska. W której nikt po polsku mówić nie umie ale to insza inszość...

yo.niec pisze...

PZPN przeprowadził badania, kibicom logo się podoba, tylko nikt się tych kibiców nie zapytał, czy podoba im się zastąpienie logiem Orzełka. Z takimi badaniami to wiadomo co się robi. ;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...