20100820

Centralny lifting czas start!

Moje zdanie o Centralnej znajduje się  TU.
Dzięki nieudolności i niegospodarności  PKP PLK, dworzec być może został uratowany. Nie stać ich bowiem na zburzenie starego i postawienie nowego budynku. Widać - są jakieś zalety tej farsy.
Na Centralnej rozpoczął się remont, po którym powinna wyglądać jak nowoczesna i zadbana trzydziestka.
źródło: bryla.pl
Obawiam się jednak, że na tym pięknym zielonym elemencie, szara rzeczywistość powiesi ogromną reklamę. Na razie jednak pozostaje mi się cieszyć i marzyć o czymś zupełnie realnym, bryla.pl daje nam dowody niepodważalne na to, że Centralna wypięknieje.
źródło: bryla.pl, fot.: Agnieszka Rumińska
Naprawdę, wiekopomna chwila. Remont obejmie perony, halę główną, dach oraz przeszkloną elewację - czyli prawie wszystko. Mam nadzieję, że toalety zostały włączone w hasło hala główna.
Wierzę w pozytywny wynik, a zdanie głównego projektanta Jerzego Porębskiego bardzo mnie cieszy: 
Dworzec Centralny to jedna z ikon miasta. Nie zmieniamy jej bryły. Chodziło o to, żeby podnieść jakość przestrzeni. [źródło: bryla.pl]
Sam projekt wygląda obiecująco. Zachowano w nim, ten kochany przeze mnie, charakter Centralnej i znacznie go unowocześniono. Cudo!


materiały PKP
O bezpieczeństwie też nie zapomniano. Zamontowane zostaną inteligentne kamery, które w mig wyłapią pozostawiony bagaż [błagam, nie pozostawiajcie, bo będzie nam dworzec paraliżowało] oraz osoby znajdujące się tam gdzie nie powinny się znajdować [czyli nie przechodzimy już za barierki, sznurki i za drzwi z napisem "wstęp wzbroniony"].
Pierwsza odsłona nastąpi w maju 2011 [hala główna], w październiku 2011 zaprezentuje nam się elewacja, a dwa miesiące później oddane zostaną świeżutkie perony.
Nie mogę się doczekać!
BTW widoczne na zdjęciu nr 2, na banerze, hasło ROBI SIĘ! to grubsza akcja, stworzona przez PKP PLK, mająca na celu wyremontowanie i zmodernizowanie 77 dworców w całym kraju na EURO2012. Nie wierzę :)

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...