20100601

Jak logo wyglądać nie powinno!

Jakie logo powinna mieć miejscowość, która prawa miejskie ma od 1233 roku? Poważne. Jeżeli zaś jej dewizą jest: "Miasto zabytków i zakochanych"? Do powagi projektu należy wkomponować [umiejętnie!] jakiś symbol miłości.
I to logo wszystko to ma. Ma zabytek, ma serduszko [czerwone, a jak!] i wypisane hasło promujące. Autor nie zapomniał również o nazwie miasta. Full profeska.
Gorzej, że zabytkowa panorama zawarta w logotypie może być przypisana do każdego innego miasta, a serduszko bardziej wygląda na logo jakiegoś centrum zdrowia. Do tego hasło wypisane czcionką z MS Word, absolutnie nie nawiązującą do graficznej całości. 
Dramat, rzeźnia i porażka. 
I ta erka! Masakra.
Może to nie Gdańsk ani Wrocław, ale Chełmno swoją historię posiada, całkiem ciekawą nawet. I trochę szacunku mu się należy.
Nie wiem czy to robił jakiś kuzyn brata burmistrza [bo oczywiście takie głosy się pojawiły] czy laureatem konkursu został gimnazjalista. Ja wiem, że to coś nie powinno promować takiego miasta jak Chełmno.
Tandeta.1 komentarz:

Facet w szafie pisze...

Jeżeli wciąż jesteś zainteresowana moimi poczynaniami zapraszam na mojego nowego bloga: www.facetwszafie-slow.blogspot.com ;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...