20100217

barcodes.

Żyjemy w czasach, w których wszystko już jest, a jak nie ma, to było. Dlatego zachwycają nas rzeczy proste [zaczęło się od Malewicza i jego "Czarnego kwadratu na białym tle"], codziennego użytku, takie, które wszyscy znają. Grunt żeby je podać inaczej.
A co znają wszyscy i używają wszyscy, a do tego jest bardzo ciekawe graficznie? Kod kreskowy.

źródło: wp.pl

Wzór jest ładny, prosty, od kilku lat na czasie. Do tego jest na każdym sprzedawanym produkcie w Europie. Jest przymusowy. Dlatego inspiruje, fascynuje i na szczęście we wzornictwie przemysłowym jest go coraz więcej!
Uwielbiam zjawisko popkultury - dla mnie jest ona pomostem między artystami i sztuką, a ludźmi, którzy nie interesują się jej produktami. Popkultura bezinwazyjnie powoduje, że wszyscy z nią obcują. Okazuje się, że można kontemplować sztukę, biorąc z półki produkt "zwykły" typu słoik z pulpetami. W Japonii [możliwe, że nie mają tam słoików z pulpetami, może mają słoiki z sushi] tak się stało.


źródło: britannica
I to przeszło na produktach w normalnej sprzedaży!
Kody inspirują również architektów, i to z jakim efektem.
Można je wpleść w tkankę miejską - np. Sankt PetersburgaMożna wkomponować je we wnętrze.źródło: http://englishrussia.com/?p=445
źródło:Mobilet

źródło: I like design
Można też na nich smacznie spać.
źródło:I like design
Kody paskowe w udany sposób przeniknęły do świata sztuki i architektury. I wcale mnie to nie dziwi, gdyż same w sobie są naprawdę ładne!
GS1 [dawniej CKK] - organizacja założona przy Instytucie Logistyki i Magazynowania w Poznaniu - czyli podmiot, który jako jedyny w kraju wydaje producentom kody kreskowe - obchodzi w tym roku 20 lecie. Nasze rodzime barcodes mają 20 lat. Wszystkiego najlepszego :)

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...