20091105

Identyfikacja wizualna Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej.

 


 
 
   

Może i jakość naszych produktów nie była najwyższa, ale za to loga są najlepsze! No bo porównajmy: CPN i Statoil, Junak i Vespa, Wedel i Lindt, Ursus i Steyr, LOT i Lufthansa, Unitra i Sony, PKO i Fortis, PKP i TGV, FSO i Mercedes... Polskie to małe majstersztyki, a zagraniczne są ... nijakie. Ale zwróćmy na to uwagę. Czy to nie skandal, żeby  producent Polonezów miał lepszy znaczek niż Mercedes? Identyfikacja wizualna nowoczesnej Europy leży. Niestety. Zresztą nasz Orlen, chociaż nie można się do niego przyczepić, orzełka ma fajnego, do loga CPN to jak obsługa stacji CPN do obsługi w Orlenie. I tu nasuwa się bardzo interesująca konkluzja - czy im lepsza jakość tym gorsze logo?

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

ej, sorry, ale LOT, Wedel na bank maja przedwojenne logo. Spolem tez chyba jest sprzed wojny :/

yo.niec pisze...

Tak to prawda, logo LOTu powstało w 1929 roku, Wedel też przed wojną. Spółdzielnie Społem także, tyle że nie wiem, w którym roku powstało samo logo, sądzę że także przed wojną. Bardziej chodziło o loga powstałe w PRL i istniejące w PRL, oraz głównie o to, że nasze są lepsze niż zagraniczne. Nie że są lepsze niż te, które powstają w III RP, poza Orlenem, o którym napisałam, iż nie jest złe.
Dziękuję za czujność i uściślenie, faktycznie ktoś kto tego nie wie, mógłby po przeczytaniu tego posta uważać, że te 3 loga powstały w PRL.
Przepraszam za to niedopatrzenie :/

Anonimowy pisze...

pozwolę sobie wtrącić się po fakcie: przedstawione powyżej wersja logo LOT-u oraz Społem rzeczywiście powstały po wojnie, na podstawie swoich przedwojennych odpowiedników.
Przed krytyką warto zweryfikować swoją wiedzę, można się dowiedzieć czegoś ciekawego:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...