Przejdź do głównej zawartości

ŚWIATŁOTRYSK - czyli bąbelki na Kępie.

                                                                                            źródło: Bęc Zmiana

Co to? Szklanka oranżady. Maurycy Gomulicki, światowej klasy artysta kochający kolor różowy [i słusznie], przedziwne akcje, Warszawę i Meksyk, postanowił na Kępie Potockiej [miejsce gdzie grywam w bule, park na Żoliborzu w Warszawie] postawić neon, jako "pomnik radości, urody chwili, przyjemności życia". Nie mogło to być nic innego jak różowe bąbelki w szklance oranżady. Więcej takich akcji! Wtedy Warszawa będzie miała szansę na bycie Europejską Stolicą Kultury 2016! Czego sobie, Wam i samej Warszawie życzę [i będę to powtarzać].

źródło: naszemiasto.pl

Odsłonięcie nastąpi 29 października 2009 na Kępie Potockiej.
Zapraszam :)
Organizator: Fundacja Bęc Zmiana,
Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Opuszczony szpital dziecięcy OMEGA. Jerozolimskie 57

Aleje Jerozolimskie 57 to wyjątkowy adres na mapie Warszawy.
Kamienica wybudowana w 1912 roku wg projektu Artura Gurneya, przez ponad 40 lat mieściła urazowy szpital dziecięcy zwany Omegą. W listopadzie 2003 roku ostatni biały personel został zwolniony.
Kilka lat stała pusta, żeby w końcu przejęli ją artyści. Wnętrza po salach operacyjnych i pokojach szpitalnych, zamieniły się w pracownie - architektów, fryzjerów, projektantów i fotografów.
Plakaty PRL dobrem całego Narodu.

Propaganda Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej to bardzo ważny aspekt tego systemu, zaś najważniejsza rola w jej szerzeniu należy bezsprzecznie do plakatu. Jest on sam w sobie dziedziną sztuki, a plakat peerelowski to chyba jeden z ciekawszych rodzajów tejże sztuki.  Można go podzielić na wiele kategorii, ja przedstawię te - z mojego punktu widzenia - najbardziej warte uwagi.

1. Nawołujące społeczeństwo do wzmożonej pracy na rzecz uprzemysławiania kraju w ramach kolejnych planów i przekraczania norm.


Moda w PRL.

Wyobraźmy sobie: nie ma H&M, galerii handlowych, outletów, nawet lumpeksów! Blogów szafiarskich, allegro [w ogóle nie ma internetu, umówmy się], Fashion TV [w ogóle nie ma telewizji, umówmy się], kolorowych pism kobiecych poza Przyjaciółką. Jest jednak Łucznik [maszyna do szycia dla niewtajemniczonych]. Cóż z tego jednak skoro nie ma zbyt dużego wyboru tkanin?
Tak było jeszcze 20 lat temu. I ktoś może się w tym miejscu pokusić o refleksję, że moda nie miała znaczenia, bo ludzie martwili się raczej brakiem wolności i mięsa. Jestem jednak kobietą i nikt mi tego nie wmówi :) A zdjęcia utwierdzają mnie w przekonaniu, że jakimś cudem w tamtej "epoce" nasi rodzice ubierali się... różnorodnie.
Przez to, że o ciuch łatwo nie było, widać w tych strojach wyobraźnię i kreatywność.

Moda PRL to kapelusze:Intensywne kolory [tylko dobrych zdjęć pokazujących tę intensywność brakuje]: