20091030

Czy to wina Zbynia?

Nie jestem pewna czy cała sprawa to na pewno wina Zbynia, ale wiem, że dzięki temu Stare Bielany zyskały całkiem niezły nowy mural :)
źródło: gazeta.pl
Napis już pewnie istnieje i brzmi: "Zbyniu, nie tędy droga!"
Chodzi o to: Tynkbud-1 - deweloper znany z prostych, raczej nie najpiękniejszych inwestycji dla różnych warszawskich spółdzielni, na Starych Bielanach chce wybudować apartamentowiec. Mieszkańcy nie chcą. I słusznie. Obwiniają burmistrza Zbigniewa Dubiela, ale czy słusznie? On twierdzi, że musi działać zgodnie z prawem. Wniosek spełnia formalne wymogi, a plan zagospodarowania przestrzennego Starych Bielan leży i kwiczy, i może przestanie kwiczeć pod koniec przyszłego roku. A to już nie jest wina Zbynia. Za to odpowiada Rada Warszawy.
źródło: gazeta.pl

Problem jednak pozostaje. Tynkbud pewnie da radę zdobyć pozwolenie w ciągu roku i jeżeli nie zbankrutuje, apartamentowiec powstanie i popsuje architekturę Starych Bielan. I ich klimat. To jest przerażające. Mural powstał, i chociaż nie zgadzam się z wypisanym na nim tekstem, to bardzo dobrze, że jest taka inicjatywa. Bo mural jest ładny, a do tego może zacznie ktoś cisnąć Radę.
Z drugiej strony ja się pytam: jak to możliwe, że takie miejsce jak Stare Bielany, nie mają planu??? I czemu Rada Warszawa ogarnia to przez tyle czasu? To nie może być aż tak trudne!

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...